Udział w Krajowej Konferencji Naukowej „Technologie Kosmiczne i Satelitarne w Systemach Bezpieczeństwa i Obronności”.

Udział w Krajowej Konferencji Naukowej „Technologie Kosmiczne i Satelitarne w Systemach Bezpieczeństwa i Obronności”.

W dniu 17 maja 2018 r. przedstawiciele SpaceCube – Beata Eckert i Krzysztof Czystaw wraz z opiekunem dr. inż. Markiem Chodnickim wzięli udział w Krajowej Konferencji Naukowej „Technologie Kosmiczne i Satelitarne w Systemach Bezpieczeństwa i Obronności”. Organizatorami wydarzenia byli: Komisja Nauk Kosmicznych przy Oddziale PAN w Gdańsku, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni – Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu – Wydział Nauk o Bezpieczeństwie, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – Wydział Mechatroniki i Lotnictwa. Prócz reprezentantów szkół wyższych na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele firm, t.j.: ProGea 4D oraz Astri Polska Sp. z o.o.

Konferencja poświęcona była tematyce technologii kosmicznych i satelitarnych w systemach bezpieczeństwa i obronności, przewodniczył jej główny opiekun SpaceCube – prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt.

Na miejscu zostały poruszone ciekawe kwestie dotyczące m.in.: lotniczo wspomaganego systemu rakietowego wynoszenia satelitów, czy wykorzystywania technologii satelitarnych w działaniach ratowniczych PSP i wojsk lądowych. W programie znalazło się także miejsce na przedstawienie działalności studenckiej w sektorze kosmicznym, dzięki czemu nasi reprezentanci mogli opowiedzieć o kierunku Technologie Kosmiczne i Satelitarne, powiedzieć kilka słów o projekcie osób z HEDGEHOG REXUS Project oraz przedstawić działalność SpaceCube. Nasz krótki staż i dotychczasowe osiągnięcia wywołały dużo pozytywnych komentarzy i zarazem obudziły nadzieję na rozwinięcie polskiego sektora kosmicznego w przyszłości.

Bardzo ważnym elementem wydarzenia okazała się dyskusja kończąca zjazd. Podczas niej nasunęły się pewne wnioski i w szerszym gronie mogły zostać omówione problemy, z którymi spotyka się sektor kosmiczny.

Konferencja była strzałem w 10! Dziękujemy za możliwość uczestnictwa oraz docenienie działalności młodych ludzi w polskim sektorze kosmicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *