Nasz drugi raz na Bałtyckim Festiwalu Nauki

Nasz drugi raz na Bałtyckim Festiwalu Nauki

Już drugi raz wzięliśmy udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Gdańską. Dla uczniów szkół podstawowych i liceum przygotowaliśmy wykłady, pokazy, warsztaty oraz gry.
W dziedzinie telekomunikacji zajęliśmy się tematem „GPS – jak to działa?”, gdzie, jak sam tytuł wskazuje, została wyjaśniona zasada działania sprzętu, bez którego niejeden z nas nie trafiłby na wydział pierwszego dnia studiów 😉Prawdziwą gratką było zwiedzanie kampusu Politechniki w formie gry miejskiej, której zasady opierały się na odpowiadaniu na pytania w aplikacji na telefonach uczestników.
Kolejnym zagadnieniem była kolonizacja Marsa, czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć przed przeprowadzką na „czerwoną planetę”. W ramach zajęć, starsi eksploratorzy projektowali rozwiązania na najważniejsze problemy dotyczące budowania kolonii, natomiast młodsi – realizowali swoje pomysły w budowaniu lądownika, którym moglibyśmy wylądować na nowej-starej ziemi.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz „Nieważne co, ważne, że NIEWAŻKIE!”, na którym każdy dowolny przedmiot zostawał poddany działaniu mikrograwitacji.
Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy zaprezentować się na Festiwalu oraz jesteśmy, jak najbardziej pozytywnie, zaskoczeni zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników zajęć. Bardzo dziękujemy! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *