Kolejne produktywne spotkanie Concurrent!

Kolejne produktywne spotkanie Concurrent!

W czwartek, 12 kwietnia, odbyło się spotkanie projektowania współbieżnego w zakresie PDR dla naszego satelity 3CT-1. Jego głównym celem była wymiana wymagań i weryfikacja danych pomiędzy zespołami, co w dalszej kolejności umożliwiło rozpoczęcie pracy nad projektowaniem podsystemów.

Dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia, przez każdego z liderów, raportów z dotychczasowej pracy zespołów i wymiany spostrzeżeń. Następnie przeszliśmy do ścisłej współpracy – wyszczególniliśmy wszystkie potrzebne wymagania oraz rozważyliśmy możliwe rozwiązania problemów, którymi zespoły nie są w stanie zająć się oddzielnie. Po owocnych rozmowach nadszedł czas na przerwę, bo czym byłaby współpraca bez wspólnego obiadu 😉

Drugą częścią było zaplanowane spotkanie z ekspertami z branży kosmicznej. Odwiedzili nas przedstawiciele firmy Syderal Polska oraz Blue Dot Solutions, prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt, prof. zw. PG oraz połączyliśmy się z ESA, czyli z Mateuszem Kraińskim i Dominikiem Marszk. Zostały omówione uwagi dotyczące raportów oraz przebiegu całej misji, co pozwoli nam wyodrębnić jej najważniejsze aspekty i skupić na poprawie niedociągnięć.

Pomoc i uwagi ekspertów są nieocenione i jesteśmy bardziej niż zadowoleni z przeprowadzonych dyskusji, a całe spotkanie potwierdziło, że jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania głównego celu Koła, jednak przed nami jeszcze sporo pracy, więc trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *