Współpraca z SimLE

Współpraca z SimLE

Niedawno została nawiązana współpraca z kołem naukowym SimLE. W ramach tej współpracy członkowie SpaceCube będą mogli angażować się w pracę działu rakietowego SimLE koordynowanego przez Adama Wachowskiego. Głównym obszarem prac nad jakimi będzie skupiał się ten dział będą niewielkie rakiety. Prace prowadzone mają być w kilkuosobowych zespołach (max 4 osoby). Według założeń mają one rywalizować między sobą. Planowane jest również wprowadzenie osobnego elementu zdrowej rywalizacji pomiędzy kołami. Cała ta aktywność ma się odbywać pod patronatem PTR (Polskie Towarzystwo Rakietowe), wraz z możliwością członkostwa w PTR oraz uzyskania licencji startowej do rakiet.

W ramach współpracy członkowie SpaceCube biorący udział w dziale rakietowym SimLE będą mieli dostęp do szkoleń i spotkań przygotowywanych dla tego działu.

Współpraca została oczywiście uregulowana za pomocą umowy, którą obie strony musiały zaakceptować. Według niej SpaceCube musi oddelegować jedną osobę przypisaną do kontaktu z SimLE (SimLE zrobi to samo), dzięki czemu możliwy będzie wzajemny przepływ informacji oraz kontaktów.

Zarówno SimLE jak i Space Cube są zainteresowane pracami nad wspólnymi projektami w przyszłości – jeśli na tyle duży i interdyscyplinarny projekt się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *