Pierwsze spotkanie Concurrent

Pierwsze spotkanie Concurrent

Pamiętacie nasze szkolenie w Redu?

Przyszedł czas, by otrzymaną wiedzą podzielić się z resztą zespołu oraz wprowadzić ją w życie. Jednocześnie na podstawie doświadczeń zdobytych w ciągu kilku miesięcy trwania projektu, zrewidowaliśmy wymagania misji oraz systemu, czyli te najbardziej ogólne. Okazało się, że wcześniejszy brak metodologii pracy i komunikacji wprowadził pewne zamieszanie i dezinformację. Dzięki szkoleniom ESA, problem jest już zażegnany i kontynuujemy pracę „pełną parą”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia idei projektowania współbieżnego – opracowywania podsystemu przez zespół odpowiedzialny z silną interakcją z pozostałymi zespołami. Oznacza to, że zwiększymy częstotliwość spotkań grup projektowych, nie tylko w celu omówienia postępów pracy, ale także w celu wspólnego rozwiązywania problemów.

W trakcie szkolenia poznaliśmy narzędzie OCDT (Open Concurrent Design Tool), pozwalające na płynną wymianę informacji i automatyczną aktualizację danych w momencie wprowadzenia zmian. Aczkolwiek niezadowoleni z dotkliwych wad rozwiązania, opracowaliśmy własny rozbudowany arkusz kalkulacyjny, pozwalający na bieżąco śledzić wymagania sprzętowe podsystemów, budżety m.in. danych czy mocy oraz robić obliczenia na podstawie spójnych parametrów środowiskowych.

Teraz, w ciągu najbliższych kilku tygodni, skupimy się na ponownym opracowaniu PRR (Preliminary Requirement Report) zgodnie ze standardami ESA, uzupełnieniu arkusza przez poszczególne zespoły i możliwie dokładnym wyliczeniu budżetów satelity.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *