Koło inspiruje w Iławie!

Koło inspiruje w Iławie!

Dzięki akredytacji Politechniki Gdańskiej, 16 września 2017 roku zespół SpaceCube reprezentował Uczelnię podczas Pikniku Inspiracji nad Iławą, odkrywając wspólnie z uczestnikami tajemnice kosmosu.

W tym roku odbyła się już III edycja pikniku naukowego. Impreza ma przede wszystkim zainspirować młodych ludzi do poszukiwania swoich własnych zainteresowań, a przy tym, na przykładzie studentów i naukowców, pokazać do czego mogą dojść i od czego należy zacząć. Tegoroczną postacią Inspiratora była Maria Skłodowska-Curie.

Stanowisko SpaceCube odwiedziło około 200 osób, głównie rodziców z dziećmi w wieku szkolnym.
Na uczestników czekał mię ‘Kosmiczny spacer’, dzięki któremu mieli szansę ‘sięgnąć gwiazd’. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz ‘Grawitacja-orbitacja’, symulujący oddziaływanie grawitacji na ciała. Nie zabrakło także opowieści o głównym projekcie Koła – satelicie CubeSat. Przedstawiony został w humorystyczny i przystępny dla najmłodszych sposób, jako ‘Opowieść o Kiubisiu’. Dzieciaki miały możliwość przytulenia pluszowego przyjaciela. Ostatnią atrakcją przygotowaną przez zespół była kosmiczna gra planszowa, która przybliżyła graczom planowanie misji kosmicznej, od określenia celu misji, przez pozyskiwanie funduszy, projekt i konstrukcję, aż do wystrzału eksperymentu w przestrzeń kosmiczną.

Przewodnicząca reprezentacji Koła – mgr inż. Anna Giermakowska pozytywnie ocenia wydarzenie:

„Ludzie, którzy do nas podchodzili, odchodzili zadowoleni i zaciekawieni. Sami staraliśmy się dać z siebie wszystko, co w efekcie dało bardzo dobry wynik. Zespół na 6!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *